Teknoloji

Google Arama Sonuçlarına Deprem Verilerini Ekliyor

blank

Google Kullanıcıların İşini Kolaylaştıracak

Arka arkaya yaptığı yeniliklerle gündeme gelen Google bu kez arama motoruna kolay bir kullanım ekliyor. Yeni eklentisiyle,depremle ilgili arama yapan kullanıcıya en basit ve en doğru bilgileri internet sitesine girmeden verecek olan Google ile ilgili detaylar haberimizde.
Kullanıcılara da ha önceleri uygulama yoluyla deprem bilgileri sunan Google bu kez, arama motoruna deprem kartlarıekleyecek. TechCrunch‘ın raporuna göre kartlarda aranan deprem bilgileri ile ilgili bilgiler yer alırken bu kartların aranan kelimelere göre yansıtılacağını söylemekte yarar var.
Yani siz “son dakika depremler” diye bir arama gerçekleştirdiğinizde Google,sizin karşınıza son dakika depremlerinşiddetlerini ve gerçekleştikleri yerleri içeren detaylı bir kart çıkaracak, üstelik herhangi bir siteye bağlanmanıza gerek kalmadan. Bunun yanı sıra “Akdeniz Bölgesi’ndeki son deprem” diye arattığınızda yine aynı şekilde o bölgedeki depremlerle ilgili detaylı bir bilgi kartı sunacak.
Bu sayede kullanıcıların aradıkları bilgilere hızlı bir şekilde, gereksiz sitelere girmeden ulaşmasını hedefleyen Google’ıngüncel deprem verilerini 30 dakikada bir sisteme girmesi bekleniyor.
Son olarak Google’ın 2.5 şiddetinin altındaki depremleri kartlarda göstermeyeceğini belirtmekte yarar var.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam görmek istemediğinizi anlıyoruz fakat sitemizin tek gelir kaynağı reklamlardır. Size söz vereyoruz rahatsız edici reklam görmeyeceksiniz