Teknoloji

En İyi Tasarıma Ait 9 Araba 2018

 1 – Audi A9 Concept Design Study
blank
Audi A9 Concept Design Study modeliyle meraklılarına nano teknoloji ile ürettiği arabayı sunan Audi heycanlandırdı. Bilim kurgu filmlerini aratmayan araba istediği renge girebiliyor. Böyleleikle standartların dışına çıkmak kolay oluyor.

2 – Citroen Survolt

blank
Tasarımda bir adımda ileri gitse abartı olacak bir tasarımla tanıttığı Citroen Survolt göz dolduruyor. Yarışların göz bebeği olan bu arada ayrıca standartların dışınada çıkarak hibrit şekilde hem elektrikli hem benzinli kullanılabiliryor.

3 – Chevrolet Camaro

blank
2015 CAMARO ZL1 modeliyle tam bir uçak üretmiş olan firma artık kendini aştığını gösteriyor. Sekiz silindir ve 580 km hıza ulaşabilen camaro 2015, 100 km hıza 3.8 saniyede çıkabiliyor. Ayrıca yıllardır tasarımını oturmuş bir araba olmasıylada biliniyor. Transformers filminde de kendini gösteren model hayranlarını bir kez daha şaşırttı…

4 – Venom GT Hennessey

blank
Venom Gt hennessey tasarımı, teknik özellikleri ile muhteşem ötesi bir araba fakat hem yurtdışı hem yurtiçinde en pahalı arabalar listesinde başları oynuyor. Türkiye’de sadece bir adet bulunan bu model 2 milyon tl değerinde. Bize de bakmak düşüyor…

5 – Bugatti Veyron

blank
Bugatti firmasının, her yıl seri olarak çıkarttığı ve yarış arabaları listesinde hep büyük başarılar sağladığı Veyron modeli bizim listemizde de en iyi tasarımlar arasında. Ayrıca ismini Bugatti yarış plotu olan ve Le Mans yarışlarını kazanan Pierre Veyrondan almaktadır. Dünyanın en hızlı ve en pahalı arabasını üretilmek amaçlı Veyron projesi 2003 yılında tamamlandı.

6 – Alfa Romeo 4C

blank
Alfa Romeo tasarımlarıyla en küçük modellerinden en büyük modellerine kadar hep tasarımda iddaalı modeller çıkartıyor. Eski modeli 8c den sonra 4c ye geçiş yaptı ve daha iyi bir tasarımla karşımıza çıktı.

7 – Mercedes CLS63 Amg

blank
Çıkarttığı tüm modellerde yakıt tasarrufu ve rahatlığı ön plana koyan Mercedes firması CLS63 modeli ile Mercedes sevenlere tasarım olarakta iddaalı olduklarını gösterdi. Ön tarafın uzun olması ve arkanın yüksek olması konusunda ki takıntılarını hiç bozmadan ince dekorlarla süper bir model çıkarmışlar.

8 – BMW İ8

blank
Ağır arabalarıyla ve güvenlikte öncü olma yolunda ilerleyen BMW hız konusunda hiç kısmada spor bir araba çıkarttı. Özellikleri ile sıradanın dışına çıkmayı başaran BMW i8 modeliyle mükemmeli aramış. Özellik motor gücü ve soğutma sistemi ile gündeme gelen İ8 ayrıca kapıların açılış yönünüde üste doğru değiştirerek uzay çağında olduğumuzu hatırlatmış.

9 – Porsche Cayman

blank
Porsche Cayman 2 kişilik modeliyle tasarımda hayran bırakıyor. Teknik özelliklerde abartıya kaçmayan Porsche firması Cayman için 6 silindir bir motor ve 2700 cc silindir hacmiyle motor gücüne ağırlık vermiş gibi duruyor. Max hızın 266 kh/h olarak tespit edildiği modelde hız konusunda iddaa yaratmadığını görüyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam görmek istemediğinizi anlıyoruz fakat sitemizin tek gelir kaynağı reklamlardır. Size söz vereyoruz rahatsız edici reklam görmeyeceksiniz