Programlar

Easy Tab Eklentisi Nasıl Silinir

Easy Tab Eklentisi Nasıl Silinir Programlar

Easy Tab tarayıcı virüsü son dönemde yaygın olarak gözükmesiyle birlikte bir çok blog ve forum sitesinde Easy Tab tarayıcı virüsünün nasıl silineceği hakkında bir çok konular yer almaktadır. Genellikle ücretsiz yazılımların kurulum sonrasında bilgisayara bulaşan, ücretsiz programlardan ziyade var olan programı ana web sitesinden indirilmediği için bu tip sorunlarla sık sık karşılaşılmaktadır.
Easy Tab tarayıcı gaspçısı bilgisayarınıza her hangi bir zararı yoktur fakat var olan tarayacının içine işleyerek arama esnasında aranması istenen kelimeyi farklı adreslere yönelterek tam sonuç almanızı engellemektedir. Easy Tab tarayıcı virüsü internet üzerinde sörf esnasında sisteminizi yavaşlatarak hızlı şekilde bilgi almanızı engellemektedir ve arama motoru üzerinde gereksiz reklam alanları yer almaktadır.
Easy Tab eklentisini tarayıcınızdan silmek için aşağıdaki adımları, anlatımda yer alan tarayıcı üzerindeki işlemleri uygulayarak kesin çözüme ulaşabilirsiniz.
Aşağıdaki işlemler uygulandıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatmanız gereklidir.
Easy Tab virüsü tarayıcı üzerinde ana sayfa adresini değiştirme bölümünü pasif hale getirerek işlem yapmanızı engellemektedir. Hatayı aşağıdaki anlatımla birlikte elle giderebilirsiniz.
  • Masaüstünde yer alan Bilgisayarım bölümüne giriniz.
  • Klasörün adres bölümündeki alana C: Windows System32 GroupPolicy yazarak klasöre giriş yapınız.
  • Klasör içerisinde yer alan Registry.pol dosyasını siliniz.
blank
Registry.pol dosyası var olan klasörde görünmüyor ise eğer dosya gizlenmiş demektir.
Klavyede ALT tuşuna basarak Araçlar / Klasör seçenekleri / Görünüm menü altında yer alan seçenekler
Gizli klasörleri Göster‘i işaretleyerek ve Korunan işletim sistemi dosyalarını gizle (önerilen) işaretini kaldırın.
Klasör seçenekleri kısmından gizli klasörleri aktif ettikten sonra geriye dönerek Registry.pol dosyasını siliniz. Yapılan işlemleri kayıt ettikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatarak Easy Tab virüsünün gidip gitmediğini kontrol ediniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam görmek istemediğinizi anlıyoruz fakat sitemizin tek gelir kaynağı reklamlardır. Size söz vereyoruz rahatsız edici reklam görmeyeceksiniz