Teknoloji

Drone İnsansız Hava Aracı Tavsiyeleri

blank
Son zamanlarda film, reklam, selfie çekimleri yeni bir boyut kazanarak insansız drone hava araçları tarafından çekilmektedir. Şimdi Hobi olarak başlamak isteyen kişilerden profesyonel kişilere doğru seçim yapılabilecek drone cihazları hakkında bilgi vereceğiz.
Hobi amaçlı başlayacak kişiler için ilk tavsiyemiz;
Hengjin HJ H15 Ouadcopter uygun fiyatı sayesinde başlangıç seviyesinde kişiler için iyi bir tercih olabilir. 250,00 – 500,00 TL arasında bir piyasa fiyatı sayesinde birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Ayrıca çarpmalara karşı şiddeti engelleyen koruma mekanizması da bulunmaktadır. 2,4 Ghz kumanda gücüne sahip cihaz, kontrol mesafesi olarak da 100 metre maksimum uzaklıktan kontrol edilebiliyor.
Orta seviye bir cihaz arıyorsanız maliyetlerin biraz daha fazla artması gayet normaldir. Tavsiyemiz ise Parrot ailesinden Bebop Drone helikopter olacaktır. 2,5 Ghz ve 5 Ghz olarak iki farklı Wifi antenine sahip olması mesafe uzadıkça gerekli olan Wifi ağını otomatik olarak seçilmesini sağlıyor. 1080p yani Full HD kalitesinde bir çekim sağlayan cihaz 180 derecelik bir çekim açısına sahip. Ürünün en önemli özelliğinden biri de FreeFigth3 mobil uygulaması sayesinde kullanıcı deneyimini arttırmasıdır. Piyasa fiyatı ise 1.500.00 TL ile 2.000.00 TL arasında değişkenlik gösterebilmektedir.
blank
Şimdi sizi heyecanlandıracak model olan DJI-51 ile tanıştırmanın zamanı geldi. Öncelikle fiyatı hakkında bir açıklama yapmak gerekirse 10.000.00 TL ile 13.000.00 TL arasında değiştiğini belirtmek isteriz. Evet, doğru ülkemizde birçok araçtan daha pahalı bir cihaz olduğunu bizde düşündük. Şimdi ise yapabileceklerine gelelim;
  • Geliştirilmeye açık bir iskelet
  • 4K çözünürlükte video kalitesi
  • 12 mp’lik bir kamera çekim deneyimi
  • 360 dönebilen bir başlık yapısı
  • Akıllı batarya yönetimi ve güç tasarrufu
  • Kumanda üzerinde görüntü paneli
  • Kapalı alanlarda GPS olmadan konumlandırma özelliği

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam görmek istemediğinizi anlıyoruz fakat sitemizin tek gelir kaynağı reklamlardır. Size söz vereyoruz rahatsız edici reklam görmeyeceksiniz