Genel

Bilmediğiniz Google Özellikleri

Bilmediğiniz Google Özellikleri Genel
Google’ın onlarca servisi bulunmakta.Günlük işlerinizi pratikleştirip kolaylaştırmaya yarayan bu kaliteli Google servisleri haliyle popüler.Ancak çoğu kişi bu güzel Google servislerini tam kapasiteyle kullanmıyor diyebiliriz.Yani Google servislerinin özelliklerini daha verimli bir şekilde kullanmak elinizde.
Mesela spam maillerden Gmail’de nasıl korunmanız gerektiği, birkaç saniye içerisinde yüzlerce arkaplan görseline nasıl ulaşmanız gerektiği gibi basit ama size zaman kazandıracak püf noktalarını size anlatmaya çalışacağız.
İlk ipucu sonsuz mail hesabı.Bir hayli enteresan bir özellik diyebiliriz.Eğer bir gmail hesabınız varsa bu sonsuz olasılıkta bir e-posta hesabınız olduğu anlamına geliyor.Peki bunun anlamı ne?
Nokta karakterini tanımlamayan gmail bundan dolayı web sitelerine e-posta adresinizi verirken aralara dilediğiniz kadar nokta koymanıza engel olmuyor. Mesela; denemepostadresi@gmail.com adresini deneme.posta.adresi@gmail.com şeklinde yazsanız bile e-posta gerekli adrese gidiyor.Bu şekilde her harfte bir nokta koysanız bile yine aynı şey geçerli.Peki bu ne işimize yarayacak?
Hemen söyleyelim, örneğin düzenli e-posta gönderen bir web sitesine üye olmak istiyorsunuz.Ancak spam’e karşı önlem almak da istiyorsunuz.Web sitesine üye olurken e-posta adresinizi aralara nokta koyup kaydederseniz web sitesi spam yapmaya başladığı anda spam mailler Gmail filtrelerine takılıyor ve e-postalar spam kutusuna yollanıyor.
İkinci ipucu arkaplan için görsel bulmanın pratik yolu.Eğer arkaplanınızı sık sık değiştiriyorsanız ilerleyen zamanlarda arkaplanınız için görsel bulmakta zorluk çekebilirsiniz.İşte bu sorununuza çözüm Google Görseller(İmages)’den.Bu servise girerek gelişmiş arama butonunu kullanacaksınız.
Aramak istediğiniz kelimeyi veya kelimeleri gelişmiş aramaya yazarak ilk adımı atın.Ve hemen ardından içeriğin türünü seçmelisiniz.Mesela fotoğraf içeriği istiyorsanız bu içerik türünü seçip aramayı öyle yapmalısınız.Veya içerik türü önemli değilse herhangi bir içerik seçeneğini işaretleyebilirsiniz.
Ve son olarak masüstünüze uygun boyutlarda arkaplan resmine ulaşmak.Gelişmiş aramanın alt tarafından bulunan seçeneklerden masaüstü boyutumu kullan seçeneğini işaretleyip aramanızı rahatlıkla yapabilirsiniz.İşte bu sayede  yazdığınız kelime ile ilgili binlerce arkaplan resmi  masaüstünüze uygun boyutta karşınıza gelecek

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam görmek istemediğinizi anlıyoruz fakat sitemizin tek gelir kaynağı reklamlardır. Size söz vereyoruz rahatsız edici reklam görmeyeceksiniz