Programlar

Bilgisayar Çok Geç Kapanıyor Sorunu

Bilgisayar Çok Geç Kapanıyor Sorunu Programlar


Bilgisayar sahiplerinin en büyük sorunu bilgisayarlarının geç kapanmasıdır. Bazı kullanıcılar, bu gibi durumlarda bilgisayarını tamirciye kadar götürür, parçalarını değiştirir. Bu yöntemler, tamircilerin para kazanmasından başka hiçbir işe yaramaz. Her ne kadar tamirciler parça değiştirseler de, sizden ücreti alır format veya diğer yollar ile sorunu düzeltir.
Bu sorunu, hiç tamirci ve benzeri kişilere gerek kalmadan kendiniz çözebilirsiniz. Bilgisayarların geç kapanması, sanıldığı kadar büyük bir sorun değildir.
Bilgisayar kullanırken bir çok yazılım çalıştırırız. Bu yazılımlar, Windows’un görev yöneticisi sayfasında birikir. Bazı programları kapattığımız halde bu listeden silinmezler ve hala çalışırlar.
Örneğin; Windows Live Messenger veya Windows Media Player gibi programları kapattığımız zaman çoğunlukla kapanmazlar, arka planda sürekli olarak çalışırlar. Bilgisayarlarda bu nedenle kapanırken tüm programları tek tek sonlandırmaya çalıştığı için, bilgisayar kullanıcılarını çok fazla bekletir.
blank
Bu sorundan kurtulmak için Ctrl + Alt + Delete tuşlarına aynı anda basarak veya başlat çubuğuna sağ tıklayıp görev yöneticisini seçerek Windows görev yöneticisi programını açabilirsiniz. Açılan pencerede tüm programlar listelenmektedir. Bu programlardan gereksiz olanları veya açık kalanları kapatabilirsiniz.
Bu çözüm yolu ile sadece geç kapanma sorununu değil, aynı zamanda bilgisayar açıkken bilgisayarın hızlı kullanılmasını sağlayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam görmek istemediğinizi anlıyoruz fakat sitemizin tek gelir kaynağı reklamlardır. Size söz vereyoruz rahatsız edici reklam görmeyeceksiniz