Mobil

Android Telefonlarda En Çok Yaşanan Problem

Android Telefonlarda En Çok Yaşanan Problem Mobil
Akıllı telefonlar ile ilgili en çok yaşanan problem şüphesiz kasma olarak nitelendirilen donma sorunu. Akıllı telefonların üretiminde, teknoloji uzmanlarının o dönemde yaptığı eleştirileri akıllara getiriyor. Telefonun icadından beri süre gelen bir amaç yeni sistemde ne kadar da farklı yollara girildiğinin açık bir kanıtı akıllı telefonlar.
            Bir telefona birçok özellik yükleniyor. Telefon, bilgisayar gibi tüm işlevlere sahip olan bir cihaz halini aldı ve vazgeçilmezimiz oldu. Hal böyleyken de her geçen gün yeni modeller geliştirilerek hayatımızı kolaylaştırsa da özellikle telefonda kilitlenme ve takılma problemleri sıkça yaşanabilmektedir. Eskiden bilgisayarların ilk döneminde yaşadığımız probleme benzetilen bu problem bazen işletim sisteminden meydana gelebilmektedir.
                Android telefonlarda neden donma olur sorusunun en etkili cevabı telefona gereğinden fazla yükleme yapmaktır. Bunun dışında telefonun dâhili hafızasına göre hareket etmek donma sorununu engeller. Eğer telefonumuzda çok fazla fotoğraf ve müzik dosyaları taşımakta ısrarlıysak mutlaka ekstra bir hafıza kartı almamız gerekir. Ekstra hafıza kartı almamız aynı zamanda telefonlar ve bilgisayar arasındaki veri alışverişini de kolaylaştıran bir işlemdir.
                 Android telefonların çoğunda harici hafıza mevcuttur. Dâhili ve harici hafızamızı sürekli kontrol etmemiz gerekir. Bununla birlikte bu hafızanın kontrolü dışında da internette gezinirken telefonumuza yüklenen çerez dosyalar için, temizleyici program kullanabilirsiniz. Ayrıca kullanım esnasında gereksiz açık olan uygulamalardan çıkış yapmanız donmayı engelleyecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam görmek istemediğinizi anlıyoruz fakat sitemizin tek gelir kaynağı reklamlardır. Size söz vereyoruz rahatsız edici reklam görmeyeceksiniz