PTC Nedir? Sistem Detayları

PTC siteler diye bir kavram var duyduysanız bilirsiniz. Duymayanlar için kelime anlamını açıklamaya çalışalım. “ Paid To Click “ Türkçe manası tıklamaya ödeme gibi. Yani bu tür siteler sistem üzerinden size reklamlar göstermekteler. Siz reklamlara tıklayıp onların istediği kadar o reklamı gözlediğiniz de vaadedilen parayı kazanıyorsunuz.

PTC Nedir? Sistem Detayları Genel

Ödeme yapıyorlar mı?

Ödeme yapıyorlar alan çok var ama bazı sitelerde sorun oluyor. Örneğin bir PTC siteden kazanmak için Paypal gibi sitelerde hesabınız olması gerekiyor. Çünkü buralara para yatırılıyor. Ama bazı siteler izledikleri politikalar gereği Paypal gibi sitelerden ban yedikleri için ödeme yapmada sıkıntı yaşayıp sistemlerini değiştirebiliyorlar ya da kapatıp gidiyorlar. Bunların örnekleri çok. Bunun için bir sitede çalışmaya başlamadan önce onu iyice araştırmalısınız.

Grup

İnternetten kazanç yöntemlerinin çoğunda olduğu gibi buralarda da bir grubunuzun olması size daha çok kazandırır. Örneğin referansınızla kayıt ettirdiğiniz insanların tıklamalarında da iyi miktarda gelir elde edebilirsiniz.

Ref Nedir?

PTC sitelerinde para ile referans almaktır. Yani belli bir ücret ödeyerek referansınız altına girecek tıklayıcılar bulmaktır. Site üzerinden bu otomatik olarak sağlanır ama dediğim gibi pek fazla birşey olmasada ücretlidir. Onlar tıkladıkça kazancınız artar. Fakat belli zaman aralıklarında tıklama ortalamalarına bakarsanız daha iyi iş çıkartabilirsiniz. Yani çok tıklamayan refleri değiştirmek daha fazla kazanç sağlamak için ideal bir yöntemdir. Ref değiştirmek içinde çok küçük bir ücret ödemeniz gerekir. Fakat kaz gelen yerden tavuk esirgenmez. Bu tür sitelerde reklama tıklamak yetmez iyi bir takipçi olmak gerekir.

Ne kadar Kazanacağım?

Kazancınız yıklayacağınız reklamlarda yazmaktadır. Reklamların bekleme oranları genelde 1 dakikayı geçmemektedir. 15 saniyelik reklamlarda bulunmaktadır. Süre ne kadar uzarsa alacağınız ücret o kadar artmaktadır. Tıkladığınızda ve izleme süreniz bittiğinde paranız anında hesabınıza geçer. PTC sitelerinde değişiklik göstermekle birlikte tıklayabileceğiniz reklam sayısı ortalama 10 adettir.

] }
No comment