E ticaret nedir

E-Ticaretten sonra yakın geçmişte pazara liderlik etmesi beklenen F-ticaret çıktı. Duyunca sizde hak vereceksiniz ki mantıklı ve geleceğin Pazar liderli olmaya aday. Biraz bahsedelim sizde belki kendi projelerinizi bu habere göre yönlendirmeye çalışırsınız.

E ticaret nedir Genel

F-ticaret sosyal medya ticareti manasına geliyor ve bu işe Facebook öncülük ettiği için ilk orda örnekleri görüldüğü için F-ticaret deniyor.

Sosyal medyanın kullanım oranlarına baktığınızda ve insanlar üzerinde bıraktığı etkiyi düşündüğünüzde sistemin ilerde ne kadar gelişebileceğiniz hayal bile edemezsiniz.

Mark Zuckerberg’te aynı şeyleri şu cümlelerle ifade etmiş; “Eğer tahmin yürütmem gerekirse, bir sonraki büyük patlama sosyal ticaret alanında olacak”…

Sistem Facebook için oluşturulan uygulamalar sayesinde işliyor. Ticaret siteleri bu uygulamalar sayesinde ürünlerini pazarlayıp Facebook üzerinden satabiliyor.

Bazıları ürünü almak için kendi sitesine yönlendirme yaparken bazılar size Facebooktan hiç çıkmadan alışveriş yapma imkanı sunuyor.

Çoğuda Facebookta özel olarak satmak için kampoanyalı ürünler oluşturup satışa sunuyor ve bu şekilde hem uygulamayı hemde ürünlerini tanıtmayı amaçlıyor.

Herşey iyi güzelde kafamıza takılan sorular var. Facebook’un güvenlik durumu içler acısı tek bir basit uygulama ile herkesin kişisel bilgileri ve hesapları çalınabilirken bu tür alış veriş uygulamaları ne derece güvenli olabilir aklım almıyor.

Her güncelleme ile bir yerden güvenlik açığı veren Facebook bu alışveriş uygulamalarına acaba ücret karşılığı ekstra güvenlik mi sağlıyor? Ya da bu sistemden mağdur olanlar var mı size haber vermek için takipteyiz bizi izlemeye devam edin

] }
No comment