Genel

Google+ kullanıcı sayısı

Son zamanların merak edilen konularından biri. Geçen sene açılan Google Plus’ın şu sıralar kaç kullanıcısı var ve Google’ın kullanıcı sayısı bazında hedefi ne? Yapılan açıklamalar Google’ın şu an için 500 milyon kullanıcıya ulaştığı yönünde.

Google+ kullanıcı sayısı Genel

Facebook’un 2 milyarı aşan kullanıcı sayısı Google için şu an uzak bir hedef ama onlara göre yakalanamayacak bir rakam değil. Google Plus sistemli büyümeyi hedefliyor ve bu senenin sonunda kullanıcı sayısını iki katına çıkartmayı planlıyor. Google yetkililerinden yapılan açıklamaya göre Google hedeflenenden daha hızlı bir şekilde büyüdü.

Yakın zaman önce yapılan bir araştırmaya görede iş dünyasında şirketlerin projelerinde kullandıkları sosyal ağın faydalı olması oranlarında Google Plus’ın oranı %21. Aynı araştırmada Facebook şirketler açısından %13 oranında faydalı bulunmuş. Aynı araştırma Pinterest’i ve Twitter’ı ön plana çıkartıyor. Google Plus’ın şirketler tarafından daha faydalı bulunması prestij açısından önemli bir konu. Google Plus’ın kullanıcı sayısına da etki edecektir.

Google Plus’ın Google hizmetleriyle adapte edilmiş şekilde geliştirilmesi ve son yapılan değişiklikle Google arama motorunda arama sonuçlarında Google Plus sonuçlarının daha ön plana alınmasıyla üye sayısı artacak olan Google Plus zamanla daha hızlı gelişecektir. Zaten Google yetkililerinin kullanıcı sayısı konusunda kendilerinden bu kadar emin konuşmalarının nedeni paylaşımların Google arama sonuçlarında diğer sosyal ağlara göre ön planda çıkacak olmasıdır. Gelişmeleri takip edeceğiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam görmek istemediğinizi anlıyoruz fakat sitemizin tek gelir kaynağı reklamlardır. Size söz vereyoruz rahatsız edici reklam görmeyeceksiniz