Seo Uyumlu Makale Nasıl Yazılır

Seo uyumlu makale yazmak neden önemli?

Web sitenizden para kazanıyorsanız ve özelikle satış ortaklığı ile de gelir elde ediyorsanız makale pazarlama denilen konuyu daha da önemsemelisiniz. Son zamanlarda seo uyumlu makaleler yazmak oldukça popüler hale geldi. Yani yazdığınız makaleler google gibi arama motorları için uyumlu olmalıdır. Çünkü makale pazarlama yani içerik pazarlama yönteminin gelişmesi ve site sahiplerini ve online pazarlamacıları seo uyumlu makaleler yazmaya itti.

Bunun nedeni şu: Eğer makaleyi google’ın ( Şu an en popüler arama motoru olduğu için ) istediği standartlarda ve doğru yazarsanız bu sizin için oldukça güzel bir pazarlama aracı olabilir. Bu nedenle makalenizin seo uyumlu olarak hazırlanması bu noktada önem kazanmaktadır. Seo uyumlu makale hazırlayarak google gibi arama motorlarında daha iyi yerlere gelebilirsiniz. Bu da sizin arama motorlarından gelen ziyaretçi sayınızı artırır. Ziyaretçi sayısının artması gelirlerinizin artması anlamına gelir.

 

Seo Uyumlu Makale Nasıl Yazılır Seo
Seo uyumlu makale yazmak için önemli ipuçları
1. Seo uyumlu makale yazmanın önemli kurallarından birisi makaleniz için seçeceğiniz anahtar kelimeyi akıllıca seçmektir. Bu noktada içeriğinizin temel konusu sizin için yol gösterici olacaktır. Bu noktada insanların arama motorlarında makalenizi ne şekilde aratarak bulabileceğini de dikkate alabilirsiniz. Bu nedenle bir anahtar kelime aracı kullanarak makaleniz için anahtar kelime araştırması da yapabilirsiniz.

2. Seo uyumlu makalelerde anahtar kelimelerinizi makale içinde dengeli bir şekilde dağıtın. Makalenizin ilk paragrafında ve eğer mümkünse ilk 100 kelime içinde anahtar kelimenizi geçirin. Anahtar kelimenizi makale içinde dağıtırken çok aşırıya kaçmayın. Arama motorları anahtar kelimeyle doldurulmuş makaleleri sevmezler. Örneğin bir makalede anahtar kelimelerin oranı tüm kelime sayısını dikkate aldığımızda %2-3 arasında olmalıdır.

3. Makalenizde anahtar kelimenin yanında mutlaka description kısmında makalenizin açıklamasını girin. Description ( makale açıklaması ) kısmı da arama motorlarının makalenizin içeriğini süzmesinde oldukça önemlidir. Özelikle google’ın son yaptığı değişikliklerle description kısmı daha da önem kazandı.

4. Description kısmı en fazla 160 karakter, makale başlık kısmı en fazla 60 -/+ karakter olmalıdır. Hatta başlıkta etkili kelime veya kelimeler seçerek anahtar kelime sayısını fazla uzatmamak gerekir.

5. Site içeriğinde anahtar kelimelerin koyu, italik v.b. farklı biçimlerde belirgin hale getirilmesi faydalıdır. Bu arama motorunun anahtar kelimelerinizi daha iyi süzmesine yardımcı olur.

6. Anahtar kelimelerden veya önemli kelimelerden diğer sayfalara link verilmesi diğer sayfaların da ön plana çıkmasına yardımcı olur. Bu diğer sayfalarınızın pagerank değerine katkı yapacağı gibi sitenizde daha fazla sayfa okunmasına da imkan sağlar. Böylelikle sitenizin bounca rate yani hemen çıkma oranını da düşürmüş olursunuz.

7. Başlıkta ve alt başlıklarda H1 ve H2 etiketlerine yer vermek isabetli olacaktır.

8. İçeriğin başlığı ( sayfa başlığı ) arama motorlarına uygun olmalıdır. Yani arama motoru başlığı iyi süzebilmelidir.

] }
No comment