Genel

WordPress.com ile bedava blog açın

Blog yazmak, hem Adsense odaklı blog yazarları için, hem de sattıkları ürünü daha geniş kitlelere ulaştırmaya çalışan satış ortakları için en ekonomik yollardan biridir. Eğer bugün yeni bir blog sahibi olmak istiyorsanız önünüzde birçok seçenek bulunuyor. Bu seçeneklerden en mantıklısı, hiç şüphesiz Google’ın kendi hizmeti olan Blogger’dır. Bir diğer mantıklı seçeneğimiz ise WordPress. Her iki blog sisteminin de birbirinden avantajlı olduğu birtakım özellikleri mevcut. O halde yapacağınız işi göz önünde bulundurarak, size en uygun blog yazılımını tercih etmek size kalıyor.

WordPress.com ile bedava blog açın Genel

WordPress, bildiğiniz gibi dünyanın en gelişmiş blog yazılımlarından biri. Kullanımının kolaylığı, arama motoru optimizasyon kalitesi, tema ve eklentilerle dakikalar içerisinde özelleştirilebilmesi, bu yazılımı eşsiz kılan özelliklerden yalnızca birkaçı. WordPress, ücretli domain ve hosting ile birlikte kullanıldığında dünyanın en esnek sistemi diyebilirim. Fakat WordPress.com üzerinden alınabilen ücretsiz bloglarda birtakım özelliklere kısıtlama getirilmiş. Bu kısıtlamaların başında html ve javascript kod yasağı geliyor. Bu, WordPress.com üzerinden alacağınız ücretsiz bloglarda Google Adsense reklamları yayınlayamayacağınız anlamına geliyor. Fakat bunun dışında, banner ve text reklamlar yayınlayabilirsiniz.

Bu bağlamda ücretsiz WordPress blogları, daha ziyade satış ortaklığı sistemine uygun görünüyor. Google Adsense ile kazanç sağlamak isteyenler bir diğer blog sistemi olan Blogger’ı kullanmalı. Şimdi WordPress’e geri dönelim.

Tek tıklamayla yüzlerce profesyonel tasarım seçeneği

WordPress blog yazılımının en sevdiğim özelliği, tüm ayarların admin panel üzerinden yapılabilmesi. Tıpkı Blogger’da olduğu gibi birkaç tıklama ile WordPress sitenizin tasarımını değiştirebilirsiniz. Tema seçeneklerinin yanında yüzlerce eklenti seçeneği de bulunan WordPress, ihtiyaç duyduğunuz tüm özellikleri size sağlıyor. Piyasada bulunan kişisel blog, program indirme, oyun, film ve dizi sitelerinin büyük bir kısmı WordPress tabanlıdır.

Arama motorlarıyla tam optimizasyon

WordPress’in bu denli büyümesini sağlayan bir diğer özelliği ise arama motorları ile tam uyumlu halde olmasıdır. WordPress bloglarınıza eklediğiniz içerikler, aynı zamanda pinglenir ve arama motorları tarafından kısa sürede indexlenir. Bu da sitenizin kısa zamanda büyümesini ve para kazandırmasını sağlar. Eğer hemen bir WordPress blogu açmak istiyorsanız, buraya tıklayarak ücretsiz kayıt olabilir ve dilediğiniz gibi blog yazabilirsiniz. İyi çalışmalar, bol kazançlar dileriz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam görmek istemediğinizi anlıyoruz fakat sitemizin tek gelir kaynağı reklamlardır. Size söz vereyoruz rahatsız edici reklam görmeyeceksiniz