Seo Kitabı indir – Ücretsiz

Seo Kitabı Arama motoru optimizasyonu (seo) için 2008 yılında google tarafından hazırlanan temel seviyede bilgiler içeren bedava dağıtılan bir kitapdır. Seo kitabı ile seo yapmak isteyenler için başlangıç seviyesinde işlerine yarayacak en azından konunun ne olduğu nelere dikkat edilmesi gerektiği hakkında kapsamlı bilgiler içermektedir.

Google’ın hazırladığı ücretsiz seo kitabı genel itibariyle site içi seo bilgileri içermektedir bu kitaptaki başlıkların bazıları şunlardır:

Özgün ve doğru sayfa başlıkları oluşturmak
Sayfa başlık etiketleri için kullanışlı ipuçları
Sitenizde gezinmeyi kolaylaşmak
Görsel resim kullanımını optimize etmek
URL yapısını gelişmek
Uygun başlık biçimlendirmesi ve etiket seçimi

Daha birçok site içi seo uygulaması anlatılmakla birlikte webmaster araçları ve analytics kullanımı hakkında genel bilgiler içermektedir.

Seo Kitabı indir - Ücretsiz Genel Seo

Seo Kitabı Pdf

Arama motoru optimizasyonu başlangıç rehberi adından da anlatıldığı gibi temel düzeyde bilgiler içermektedir konuları genel hatları ile öğrenebilirsiniz.

Seo yapmak bildiğiniz üzere oldukça kapsamlı bir konudur yani web sitenizde isterseniz kansere çare bulun seo bilgilerine sahip olmamanız durumunda ihtiyaç duyduğunuz ziyaretçiyi sağlayamazsınız ve Sitenize trafik almak istediğiniz kelimelerde rakiplerinizin gerisinde kalırsınız bu da adsense vb. reklam kazançlarınızın düşmesine neden olur.

 

Sıkça Sorulan Sorular

Başlangıc seviyesi olarak temel seo kurallarını öğrenebilirsiniz.

No comment