GenelPara Kazanma

PTC Nedir

PTC Nedir (Paid To Clik),kısaca tıkla kazan demektir. PTC Son yıllarda gittikçe büyüyen reklam piyasasının önemli yayın alanlarından birisidir. Özellikle online olarak hizmet veren sitelerin sıkça kullandığı bir reklam çeşididir.

PTC sitelerinin bir çoğunun dili İngilizcedir. Türk PTC siteleri ara ara açılsa da bir zaman sonra ödeme yapamadıkları için yayınlarını durdurmuşlardır. Dillerinin İngilizce olması sizi korkutmasın.Çünkü PTC sitelerine üyelik genelinde birbirine benzer ve İngilizce bilmenize gerek yoktur.

PTC siteleri bir reklam firması gibidir.Reklam vermek isteyen site aracılığıyla reklamını verir.PTC sitesi de üyelerinin karşına çıkarır bu reklamları. Üye hesaplar reklama tıklayarak hem PTC sitesine hem de kendi hesaplarına para kazandırmış olurlar.

PTC Nedir Genel Para Kazanma

Ptc Nedir Nasıl Çalışır

PTC sitesinden para kazanmak için önce üye olmalısınız. Üye olma formu genelde basittir. Alttaki bilgileri isterler.

Username: (Kullanıcı adı demektir;siteye giriş için kullanıcaksınız)

Name: (Adınızı yazmalısınız)

E-mail Adress: (E-posta adresinizi yazmalısınız.Bazı PTC siteleri mail onayı ister. Mailinize gönderilen koda tıklamadan giriş yapamazsınız)

Password: (Şifre anlamına gelir,şifrenizi yazmalısınız)

Bu seçeneklerin altında resim ya da harf doğrulaması bulunur. Onu da tamamlayarak üye olursunuz.

PTC sitesinden kazandığınız paraları almak için mutlaka bir sanal bankaya ihtiyacınız olacak. Sanal banka dediğimiz,banka gibi güvenilir e-posta aracılığıyla para alıp,göndermenize yarayan kurumlardır.Çoğu PTC sitesi Paypal ile çalışmaktadır. O yüzden önerimiz Türkçe dil desteği de bulunan Paypal’dan bir hesap açmanızdır.

Üye girişi yaptıktan sonra menülere baktığımızda ”Surf Ads”, “Browse Ads”, “View Ads”, “Earnings Area” kategorilerinden birisine rastlarız.Bunlar reklamların bulunduğu yerdir.Bu seçenekler altında tıklamamız gereken reklamları görüntüleriz.Reklamlar üzerine tıklayınca yeni bir sekme açılır ve belli bir saniyeden itibaren geriye doğru sayaç olduğunu göreceksiniz.Sayaç sıfırlanınca genelde sol üst köşede reklamdan kazandığınız miktarı gösterir ya da harf-resim doğrulamasını ister.

Genelde standart üyeliklerde her tıkladığınız reklamdan $0.01 kazanırsınız.Bu paralar zamanla hesabınızda birikerek alt ödeme limitine ulaşınca paranızı önce paypal gibi aracı bir kuruma sonra da banka hesabınız çekebilirsiniz.PTC sitelerinden yüksek gelir kazanmak istiyorsanız mutlaka ref dediğimiz alt üye bulmalısınız.Yani sizin davetinizle PTC sitelerine üye olan kişilerin tıklamalarından da pay kazanır ve kazancınızı artırırsınız.PTC sitelerinden büyük paralar kazanmak istiyorsanız üyelik tipinizi değiştirmelisiniz.Bunun için de PTC siteleri yıllık olarak bayağı miktarlarda ücret talep ederler.

PTC Sitelerine üye olmadan önce mutlaka bilmeniz gerekenler;

1.Öncelikle bir e-posta adresinizin olması gerekir.

2-Paypal ya da AlerPay’dan üyelik açmalısınız.

3.24 saat içinde aynı reklama yanlızca bir defa tıklayabilirsiniz.

4.Bilgisayarınızda Antivirüs programının yüklü olması yararınıza olacaktır.

5.Scam sitelerden uzak durmalısınız.Scam site olarak adlandırılan siteler,ödeme yapmayan sitelerdir.Eski ve güvenilir siteleri tercih etmelisiniz.Neobux gibi…

6.Mutlaka alt üye bulmalısınız.Yoksa sadece kendiniz tıklayarak çok küçük paralar kazanırsınız.

PTC Nedir Yeni Ek İş Fikirleri

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam görmek istemediğinizi anlıyoruz fakat sitemizin tek gelir kaynağı reklamlardır. Size söz vereyoruz rahatsız edici reklam görmeyeceksiniz