GenelPara Kazanma

Niş İçerikli Site ile Para Kazanma

Niche Site ile Para Kazanma İnternet dünyasının her geçen gün ilerlemesi ile birlikte niş içerikli sitelerde insanlara sunulmuştur. Niş içerikli siteler sayesinde internetten çok ciddi paralar kazanılmaktadır. Niş tanım siteleri daraltılmış konuları kapsayan sitelerden oluşmaktadır. Yani belirli bir kitlenin ihtiyaçlarını karşılamak adına ortaya çıkarılmış sitelerdir. Niş Pazarı küçük müşteri kitlelerini temsil eder. Bu duruma örnek vermek gerekirse borsa işi ile uğraşanlar için hazırlanmış siteleri örnek gösterebiliriz.

Niş İçerikli Site ile Para Kazanma Genel Para Kazanma

Gelişen internet dünyası ile birlikte internet üzerinde birbirleri ile rekabet eden siteler ortaya çıkmıştır. Rekabet durumunun artmasından dolayı artık hazırlamış olduğunuz sitelere eskiye oranla daha fazla özen gösterip çalışmalısınız. Örneğin; genel içerikli bir siteniz var. Her konuda yazıların ve bilgilerin bulunduğu bir site olduğu için yeterli ziyaretçi sayısına ulaştınız. Fakat bu kadar çok ziyaretçi gelmesine rağmen satış yapamıyorsunuz. Bunun tek bir sebebi var bu da tek bir alana hakim olamayıp genel olarak herşeyin bulunduğu bir sitenizin olmasından kaynaklanır. Sonuç olarak ziyaretçi sayınız her ne kadar çok olsa da sizlere bir faydası olmayacaktır. Bu noktada sizlere tavsiyemiz niş içerikli bir site hazırlamanızdır.

Niş İçerikli Bir Site Hazırlarken Neler Yapmalısınız?

1- İlk olarak yapmanız gereken şey niş bir ürün bulmanızdır.

2- Bulduğunuz niş ürünün rekabet oranını araştırınız.

2- Bulduğunuz niş ürüne uygun olarak bir domain adı satın almalısınız.

İlk olarak niş bir ürün bulmanız gerektiğini sizlere söylemiştik. Peki niş bir ürün bulmak için neler yapmanız gerekiyor? Bu konuda sizlere tavsiye edeceğimiz bildiğiniz ve konusunda bilgi sahibi olduğunuz konuları seçmeniz ve bu konu üzerinde yazılar yazmanızdır. Hiç bir şekilde bir konu üzerinde bilgi sahibi değilseniz de seçtiğiniz konu üzerinde google arama motorunu kullanarak bilgi sahibi olabilirsiniz. Bulduğunuz bilgileri kesinlikle kopyala – yapıştır yapmayınız. Kendinizce çeviri yapıp o şekilde yazılarınızı özgün bir şekilde sitenize ekleyiniz.

Bir diğer dikkat etmeniz gereken konu ise uyumlu bir şekilde domain ismi almalısınız. Örnek verecek olursak diyelim ki para kazanma sektörü üzerine bir site kuracaksınız. Alacağınız domain içerisinde mutlaka para kazanma anahtar kelimesi geçmelidir. Onlineparakazanmak, webdenparakazanmak gibi örnekleri verebiliriz. Konuyla ilgili domaini aldığınızda aranabilirlikte üst sıralara gelmeniz daha kolay olacaktır.

Bu Aşamadan Sonra Ziyaretçi Sayınızı Nasıl Arttırırsınız?

Sitenize ziyaretçi çekebilmek için makaleler ekleyin. Son yayınladığınız makaleleri forumlarda, makale sitelerinde yayınlayarak ziyaretçilerin sitenize gelmesini sağlayınız. Ziyaretçiler sitenize geldiğinde backlink kazanmış olursunuz ve siteniz bu şekilde ilk sıralara doğru tırmanır.

İlk sıralara doğru sektöründe tırmanan siteniz sizlere çok ciddi paralar kazandırır. Seçtiğiniz konu ile ilgili araştırma yapmak isteyen ziyaretçiler siteniz ile karşılaşır ve sizin tasviyesinde bulunduğunuz ürünü satın alırlar.

Böylece sizlerde niş pazarlama tekniğini kullanarak internetten çok ciddi paralar kazanmış olursunuz.

Bir sonra ki internetten para kazanma yolları yazımızda görüşmek dileğiyle.

Şimdiden sizlere bol kazançlar dileriz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam görmek istemediğinizi anlıyoruz fakat sitemizin tek gelir kaynağı reklamlardır. Size söz vereyoruz rahatsız edici reklam görmeyeceksiniz