Nette Para Kazanmanın Altın Kuralı!

Bugüne kadar bu blogta internetten para kazanmakla ilgili çok çeşitli konularda bilgi paylaşımlarında bulundum. Bundan sonra da bu paylaşımlar elbette devam edecek. Fakat tüm bu yöntemlerin aslında tek bir kilit noktası, tabiri caize Altın Kuralı var. Bu yazıda sizlere Altın Kural’dan bahsedeceğim.

Yaptığınız iş ne olursa olsun… sanal yada gerçek, affiliate marketing, network marketing yada diğer herhangi bir şey farketmez. Para kazanmak istiyorsanız gerçek odaklanmış ziyaretçilere ulaşmalısınız. Eğer sattığınız yada satış ortağı olduğunuz ürünü onu alma potansiyeli yüksek olan ziyaretçilere ulaştırabilirseniz, internetten her türlü para kazanırsınız. Hatta bunu yapmayı öğrendiğiniz andan itibaren -az yada çok orası biraz kısmet- para kazanamamanız imkansız hale gelir. Söz gelimi eğer siz çiçek satın almak isteyen birisine ulaşabiliyorsanız ve sattığınız ürün tam da çiçekse para kazanamamanıza sebep olabilecek şey nedir? Hiçbir şey!

Nette Para Kazanmanın Altın Kuralı! Satış ortaklığı

Bu kuralın önemini az önceki örneğimizden devam ederek anlatmak istiyorum… Siz aklında hiç çiçek olmayan birisine çiçek satmaya kalkarsanız bile başarılı olabilirsiniz. Fakat başarı oranınız %1 bile olmaz. Belki karşınıza çıkan bir kaç yüz kişiden (aklında hiç çiçek almak olmayan) 1 yada 2 kişiye başarılı satış yapabilirsiniz. Bu durum size kâr ettirmez. Çünkü her ziyaretçi için az yada çok bir harcama yapmanız gerekiyor. 400 veya 500 kişide 1-2 tane başarılı satış yapmak için -ki bu oran bile çok iyimserdir çünkü bunu özellikle test ettim; odaklanmamış bir kampanyada 79bin kişiye reklam gösterimi yaptım, sadece 42 tık aldı ve 0 (sıfır) satış oranı yani %0 sonucu ortaya çıktı- bütçe ayırmak size bir fayda sağlamaz. Bunun yerine doğrudan çiçek arayan insanlara ulaşabilirseniz %xx oranla başarı yakalayabilirsiniz (yani %10 ve üzeri). Bu da size çok güzel paralar kazandırır.

İlla ki bir şeyler satıyor olmanız da gerekmez. Network Marketing için üye arıyor, adsense geliri elde etmek amacıyla kurduğunuz siteye ziyaretçi çekmek istiyor, download sistemlerine yüklediğiniz dosyaları indirecek kişilere ulaştırmak istiyor, vs. vs. de olabilirsiniz. Tüm bunlarda yüksek oranda başarı için gerçek odaklanmış ziyaretçilere ihtiyacınız var!

Buraya kadar her şey güzel. Peki bunu nasıl başaracaksınız? Gerçek odaklanmış ziyaretçilere ulaşabilmek için farklı yollar var. Bunu başarmanız için gerekli olan bilgileri sizlere önümüzdeki yazılarda aktaracağım. Hepinize bol kazançlar dilerim.

] }
No comment