Kimler Yaşam Koçu Olabilir?

Yaşam koçu günümüzün yeni oluşan , popüler ve kazançlı mesleklerinden biridir.Bu yazımızda sizlere yaşam koçluğu ile alakalı bilgiler vereceğiz.

Kimler Yaşam Koçu Olabilir? Genel

Yaşam koçu nedir ?

İnsanların ilişkilerinde, işlerinde ve yaşamlarında başarılı olabilmeleri için destek olan , gerekli bilgileri veren ve potansiyelini farketmesi için çalışmalar yapan kişilere yaşam koçu denir.Yaşam koçluğu prestijli ve kazançlı bir meslektir.

Teknolojinin sürekli değişimi ve yaşamı etkileyişi ile insanların psikolojik olarak farklı desteklere başvurması gereksinimini ortaya çıkarmıştır.İlişkilerinde, işlerinde veya yaşamında mutsuz olan insanlar psikolojik destek alma isteği ile psikolojinin bir çok bölümüne başvuruda bulunmuştur.Yaşam koçluğu psikolojik bir meslek olarak görülmesede , insanların mevcut psikolojik rahatsızlıklarını gideren ve mutlu olabilecekleri değişimler yaratmalarına yardımcı olan bir meslektir.

Yaşam koçluğu kişisel gelişim ile alakalı bir meslek dalıdır da diyebiliriz.İlişkilerini yönetemeyen , yönetmekte zorlanan veya yaşamı ile alakalı kararlar vermekte zorluk yaşayan kişilerin bu zorlukları aşabilmeleri için verilen bir destek niteliğindedir.

Kimler Yaşam Koçu Olabilir?

Yaşam koçu olabilmek için üniversitelerin çeşitli bölümlerinden mezun olmanıza veya üniversite bitirmiş olmanız gerek yoktur.İsteyen ve insanlara bu desteği verebileceğini düşünen herkes yaşam koçu olabilir.Yaşam koçluğu ile alakalı temel bilgileri almak ve bu konuda destek almayan kişilerle nasıl bir yol izleyeceğinizi bilmek yaşam koçu olabilmeniz için yeterli olacaktır.

] }
No comment