Satış ortaklığı

İnternetten hangi yöntemlerle para kazanılır?

Merhaba. İletişim formunu kullanan çok sayıda ziyaretçimiz “İnternetten hangi yöntemlerle para kazanabilirim?” ve “İnternet üzerinden nasıl ek gelir elde edebilirim?” diye sormuş. Dilerseniz bu konuya hemen açıklık getirelim.

internetten para kazan Tıpkı gerçek dünyada olduğu gibi, internet üzerinden de çok çeşitli şekillerde para kazanılabilir. Bunu iktisat biliminin temel kuramlarından olan “arz-talep” ile açıklayabiliriz. Gerçek hayatta bir memur devletten sabit bir maaş alır. Dolayısıyla kazanç sağlar. Bu memur sokaktaki bir simitçiden simit aldığında simitçi kazanır. Simitçi fırından simit aldığında ise fırın. Bu basit örneği sonsuza kadar devam ettirdiğimizde ise karşımıza gerçek hayatın ta kendisi çıkar. Nasıl ki günümüz dünyasında herkes bir başkasına ihtiyaç duyuyorsa internette de durum aynıdır.

İnternetten hangi yöntemlerle para kazanılır? Satış ortaklığı

Eğer bir web sayfanız ya da blogunuz varsa sizin için en kazançlı yöntemlerden biri reklam yayıncılığıdır. Bu yöntemde kısaca sitenize reklam eklersiniz, eklediğiniz bu reklamlara gelen her tıklama için firmalar sizlere belli bir ücret öderler. Reklam yayıncılığı alanında en güvenilir ve en çok tercih edilen seçenek hiç şüphesiz Google Adsense‘dir. Gün içerisinde girmiş olduğunuz web sayfalarının %70′inde Google Adsense reklamları yayınlanmaktadır.

Eğer bir web sayfanız ya da blogunuz varsa satış ortaklığı sistemi ile de kazanç sağlayabilirsiniz. Sitenizde dilediğiniz ürünün reklamını yapabilir ve bu ürünlerden satış başına (%50 gibi) belli bir komisyon kazanabilirsiniz. Bu ürünlerin tanıtımını yapabilmeniz için web sayfanızın olması şart değil. Dilerseniz Facebook üzerinden bile reklam yapabilirsiniz. Satış ortaklığı sistemi hakkında daha detaylı bir yazıyı önümüzdeki günlerde kaleme alacağım.

facebook-sayfa-satisiHenüz çok yeni bir sosyal paylaşım sitesi olsa da, Facebook hızla yükseliyor. Türkiye’de artık hemen herkesin bir Facebook hesabı var ve bu hesap sahiplerinin çoğu, hesaplarına günde en az bir kere giriş yapıyor. Bu popülarite sayesinde son bir-iki yılda Facebook, internet reklamcılığının merkezi durumuna geldi. Artık web sitesi sahipleri bile, sitelerinin reklamını Facebook üzerinden yapıyor. Satış ortakları da yine ürünlerini Facebook üzerinden pazarlıyor. Facebook’un bu reklam potansiyeli, beraberinde yeni bir kazanç tekniğini de getirdi. Facebook sayfa satışı… Ortalama bir rakam isterseniz eğer, 100 bin beğeni sayılı bir Facebook sayfasının, 2000 TL’ye rahatlıkla alıcı bulabileceğini söyleyebiliriz. 100 bin beğeniye ulaşmak ise başta zor gibi görünebilir fakat bunun da bazı yöntemleri var. Merak etmeyin, zamanı gelince hepsini paylaşacağım.

Son yıllarda en çok para kazandıran bir diğer yöntem ise “Anket Doldurarak Para Kazanma” yöntemidir. Genellikle işlek caddelerde gördüğümüz anketörleri bir düşünelim. Çoğu zaman anket doldurmamız için peşimizden gelmelerinin sebebi ne olabilir sizce? Çünkü bu sistemde doldurulan her anket başına, anketörler ekstra komisyon alıyor.

anket-sistemleriİnternetin hızla ilerlemesi, bu sistemi de internetin bir parçası haline getirdi. Artık şirketler anketleri web sitelerine yüklüyor ve bu anketleri dolduran her kullanıcıya 1 ile 75$ arasında değişen bir miktarda ödeme yapıyor. Bu sayede şirketler anketörlere vereceği parayı bizlere vererek, çok daha kısa sürede istedikleri bilgiye ulaşabiliyorlar. Anket doldur para kazan yöntemi kabaca bu şekilde. İlerleyen zamanlarda bu konu hakkında daha detaylı bir yazı hazırlayacağım.

Bu yazıda bahsedeceğim son kazanç yöntemi ise metin yazarlığıdır. Web sitesi sahiplerinin daha fazla kazanmaları için daha büyük bir kitleye hitap etmeleri gerekiyor. Bu da web sitesinin içeriğini genişletmekle mümkün olabilir. Şimdi birinde 10, diğerinde ise 1000 farklı film seçeneği olan, iki farklı online film izleme sitesini düşünelim. Hangi siteyi tercih ederdiniz? Tabi ki içeriği geniş olanı. İşte metin yazarlığının özü de budur.

Metin yazarlığı yöntemi ile web sitelerine eklediğiniz içerik başına para kazanırsınız. Eğer klavye hakimiyetiniz ve dil bilginiz iyiyse siz de bir içerik sağlayıcı olabilirsiniz. Metin yazarlığı yönteminin en büyük zorluğu fazla uğraş gerektirmesidir. Bu yüzden çok gerekmedikçe bu yöntemden uzak durun.

Bu yazıda sizlere internetten para kazanabileceğiniz 5 farklı kazanç tekniği hakkında yüzeysel bilgi verdim. Bu yöntemlerin hepsinin bazı avantajları ve dezavantajları bulunuyor. Eğer vaktiniz kısıtlıysa Anket doldur para kazan yöntemini deneyebilirsiniz. Pazarlama yeteneğine güvenenler ise hiç durmadan Satış ortaklığı sistemini denesinler. Unutmayın, satış ortaklığı yönteminde kazanmanın sınırı yok!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam görmek istemediğinizi anlıyoruz fakat sitemizin tek gelir kaynağı reklamlardır. Size söz vereyoruz rahatsız edici reklam görmeyeceksiniz