Google Adsense Nedir?

Google Adsense Nedir Google adsense başvurusu nasıl yapılır tüm bu sorularınıza cevap için doğru yerdesiniz. Google adsense onay alma için en iyi taktikler.

Adsensenin ne olduğunu açıklamadan önce, bilmeyen yoktur ama bilmeyen olabilir diye öncelike google ne olduğunu açıklayalım. Google webte arama yapabilmemizi sağlayan arama motorudur. Siz bir konu hakkında arıştırma yapmak için interneti kullanıyorsanız büyük ihtimalle ilk gireceğiniz web sitesi google’dır. Google da araştırma yaptığınız konu hakkında bir kaç kelime yazarak istediğiniz sonuçlara ulaşabilirsiniz.

Google Adsense Nedir? Adsense

Adsense Nedir

Bu soruya net bir bir cevap vemrk gerekirse Google Adsense Nedir : Google firmasına ait bir reklam servisidir. Bu reklam servisi ile kullanıcılar sitelerinde reklam yayını yaparak para kazanırlar. Adsenseyi kullanabilmek için bir websiteniz veya mobil uygulamanız olması gerekmektedir. Ayrıca youtube kanalınız varsa adsense ile birlikte kullanabilirsiniz. Adsenseye başvuru yaptığınız zaman bir onaylama süreci vardır. Bu süreç genellikle 3 gün içerisinde tamamlanır. Fakat bazı durumlarda haftalarca adsenseden hiçbir cevap gelmeyebilir. Şayet başvurunuz olumlu karşılanır ve adsense hesabınız onaylanırsa reklam oluşturup sitenize yerleştirebilirsiniz.  Reklamların sitenizde görünmesi biraz zaman alabilir. Google adsense para kazanma nasıl yapılır öğrenmek için yazımızı okuyabilirsiniz.

AdSense konsepti, web sitenizin içeriğine olabildiğince uygun reklamlar gösterme fikrine dayanır. Örneğin, web siteniz ayakkabılarla ilgiliyse, ayakkabıyla ilgili reklamlar görmeniz olasıdır. AdSense hizmeti, hangi reklamların okuyucularınızın ilgi alanına en uygun olduğunu bulmak için sayfa içeriğinizi inceler. Siteniz ve reklamlarınız ne kadar iyi eşleşirse, sonuçlar o kadar iyi olur.

Google Adsense Nedir Reklam biçimleri

AdSense, web sitesi yayıncılarının seçebileceği birden çok reklam biçimi sunmaktadır. Banner, esnek ve dikdörtgenler gibi çok çeşitli yaygın olarak kullanılan reklam biçimleri vardır. Bu banner biçimleri hem metin reklamları hem de grafik reklamları içerir. Metin reklamların yazı tipini ve renklerini web sitenizin tasarımına uyacak şekilde veya daha fazla öne çıkmaları için ayarlayabilirsiniz. Grafik reklamlar statik resimler, Flash animasyonlu banner’lar veya modern HTML5 animasyonlu banner’lar olabilir.

Tabii ki mobil banner’ları da seçebilirsiniz. Bu banner türü, akıllı telefonlar gibi mobil cihazların daha küçük ekranlarında görüntülenmek üzere tasarlanmıştır. Duyarlı bir web siteniz varsa ve banner’larınızı da duyarlı hale getirmek istiyorsanız, duyarlı reklamlar seçebilirsiniz. AdSense, web sitesi düzeninizdeki kullanılabilir alana bakar ve otomatik olarak en iyi banner boyutunu görüntüler. Bunun dışında, AdSense size bağlantı birimlerini kullanma seçeneği sunar. Bu başlık türü metin bağlantılarını temel alır ve yazı tipi ve renkleri de ayarlanabilir.

Google AdSense Nedir Başvuru Nasıl Yapılır

Google AdSense başvuru yaparak reklamların web sitenizde görüntülenmesini sağlayabilirsiniz. Reklamların web sitenizde görüntülenmesi için, önce AdSense web sitesi üzerinden AdSense programına başvurmanız gerekir . İnceleme süreci birkaç gün sürer. Google, web sitenizi program politikalarına uygun olup olmadığını ve size yeni bir AdSense yayıncısı olarak izin verip vermeyeceğini görmek için değerlendirir . Kurallar ve kayıt prosedürü hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen AdSense Başvurusu Nasıl Yapılır? AdSense Alma Taktikleri başlıklı yazımızı okuyun.

] }
No comment