Genel

Geleceğinize dair seçim yapma zamanı!

İnsanlığın başlangıcından beri, tıpkı bugün de olduğu gibi dünyada iki farklı insan tipi hüküm sürmüştür.

Bu tiplerden ilkini kendine güvenmeyen, elindekiyle yetinen ve hayatını devam ettirebilmek için beden gücünü kullanan insanlar oluşturur. Bu insanlar geldikleri noktayı gelebilecekleri en iyi nokta, kazandıkları parayı ise kazanabilecekleri en yüksek para olarak değerlendirirler ve bu durumdan kurtulmak için çabalamazlar. Bu insanların hayatları birçok yönüyle birbirlerine benzer. Her gün belli bir saatte kalkıp işe gitmek zorunda olan bu insanlar, sürekli olarak birilerinin rütbesi altında ezilirler. Özel hayatlarına da yeterli zaman bulamayan bu insanlar genellikle monotonluktan ve mutsuzluktan şikayetçidirler.

Geleceğinize dair seçim yapma zamanı! Genel

Dünyanın bugününe ışık tutan diğer insan tipini ise kendini her zaman geliştirmeyi amaç edinmiş, üretilenle yetinmekten ziyade bir şeyler üretmeye çalışan insanlar oluşturur. Bu insanlar hayatlarını beden gücünü değil, kıvrak zekalarını kullanarak sürdürürler. Genellikle üst rütbelerde bulunan bu tip insanların hayat standartları da bir hayli yüksektir tabii. Özel hayatlarına istedikleri kadar vakit ayırabilir, hesap kitap yapmadan yaşamanın keyfini sürerler.

Şimdi bu noktada öncelikle durup düşünmemiz gerekiyor. Eğer herkes 1. tip insanlarda olduğu gibi elindekiyle yetinseydi insanlık bugünkü konumuna gelebilir miydi? Cevap gayet açık aslında. Hayır. Herkes halinden memnun olsaydı, hala elekrik bulunmamış ve insanlık sonu gelmeyen bir karanlıkta hapsolmuş olacaktı. Fakat ne mutlu ki bu dünyaya geleceği görebilen zeki insanlar da geldi.

Şimdi seçim sizin. Beden gücü mü, yoksa beyin gücü mü?

Bugüne kadar bunları düşünmemiş olabilirsiniz. Çevrenizdeki insanların gösterişli hayatlarına bakarak iç çekmek zorunda kalmış olabilirsiniz. Buna son vermek sizin elinizde! Pablo ve Bruno’nun boru hattı hikayesini izleyin ve artık kendi geleceğinizle ilgili bir karar verin. Hayatınız boyunca emir mi alacaksınız, yoksa kendi işinizin patronu mu olacaksınız?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam görmek istemediğinizi anlıyoruz fakat sitemizin tek gelir kaynağı reklamlardır. Size söz vereyoruz rahatsız edici reklam görmeyeceksiniz