Satış ortaklığı

Clickbank Nedir

Satış ortaklığı ve internetten para kazanma denildiğinde aklımıza ilk gelen sitelerden biri olan Clickbank, aslında düşünüldüğü gibi adının benzerliği üzere banka veya benzeri bir finansal kuruluşu değildir. Kısaca açıklamak gerekirse, ürünlerini satışa sunan kişilerle, bu ürünleri pazarlamak isteyen kişilerin buluştuğu en önemlisi Affiliate Marketing Sisteminin 1. sırasında en önde yer almasıdır. Hem ürün çeşitliliği, hem de ödeme konusunda son derece prensipli olması da, Affiliate Marketing ile internetten para kazanmak konusunda haklı bir üne sahip olduğunu gösteriyor.

clickbank nedir

Clickbank’a kayıt olmak oldukça kolay ve ücretsizdir. Yapmanız gereken, üyelik formunu doldurtan sonra doğru ürün seçimi ve analizleri yaparak, alıcıların Satış ortaklığı linkimizle alışveriş yapmalarını sağlamaktır. Clickbank üzerinden pazarlanan ürünlere satış ortağı olarak %50 ile %75 arasında değişen yüksek komisyonlar elde edebilirsiniz. Evet şaşırdınız değil mi? Bu siteden 100 dolarlık bir ürün sattığınızda tam 75 dolar kazanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken istediğiniz herhangi bir ürüne hiçbir ücret ödemeden satış ortağı olmak. Clickbank satış ortaklığı, size çok iyi internetten para kazandırabilir. Ancak önemli olan size doğru pazarlama teknikleri ve ürün seçme kriterleri konusunda yol gösterecek güvenilir bir kaynaktan faydalanmaktır. Clinckbank içerisinde bulunan, seçtiğiniz ürünleri pazarlamak için bir web sitesi yapmanıza veya bu konuda uzman olmanıza gerek yok. Sıradan bir internet kullanıcısı olan herkes doğru kaynak ve teknikleri kullanarak bu işi az bir zamanda öğrenebilir.

Tamamen kullanıcıların rahatlıkla faydalanabilmesi için dizayn edilmiş bir site. Onbine yakın dijital ürün yani başka bir deyişle e-ürün var ve bu ürünlerden istediğinize kolayca ulaşabiliyorsunuz. En güzeli de dijital ürün demek, anında teslimat demek. Yani seçtiğiniz ürünü sattığınız zaman kullanıcının eline geçmesi için herhangi bir süre beklemiyorsunuz ve anında komisyonunuzu alıp, internetten para kazanmaya başlıyorsunuz.

Örneğin, Clickbank aracılığıyla bir satış yaptınız. Hesabınıza girdiğinizde satış bilgisini anında görebiliyorsunuz. Ödemeleriniz haftada bir yapılıyor. Sitenin harika bir tracking (izleme) sistemi var. Yani satışlarınızın atlanması mümkün değil. Bir başka özelliği de kullanıcı sıkı bir garanti sistemiyle korunuyor. Diyelim ki, bir ürün satın aldınız ve herhangi bir sebeple iade etmek istiyorsunuz. 8 hafta içerisinde iade edebilirsiniz. Bu nedenle de sattığınız ürünler açısından bir sıkıntı yaşamıyorsunuz.

İnternetten para kazanmak için aslında satış ortaklığı sistemi ile ilgili kısaca değindiğimiz bu noktalar son derece önemli. Bu İşi yapmaya başladığınızda bazı platformların, ödeme hususunda zaman zaman zorlandıklarını veya ödemeleri bazı şartlara bağladıklarını göreceksiniz. Belki bazısında satışlarınızı takip etmekte sorunlar bile yaşayacaksınız. Bu gibi sorunlar söz konusu olduğunda clickbank’a, internetten para kazanmak için alanında bir numara demek mümkün…

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı