Beyin Programlama Teknolojisi

Beyin Programlama Teklonojisi ile bir kişinin zihin gelişimini sağlayabiliriz. Ya da hayatımızdaki sorunları çözmede kendine yardım edebileni bir zihin programlama ve aynı zamanda yönetme aracıdır.

Beyin Programlama Teknolojisi Genel

Beyin Programlama Teknolojisi

Bu Teknolojisi yani beyin programlama teklonojisi ile bir kişinin zihin gelişimi sağlanabilir. Ya da hayatımızdaki sorunları çözmede kendi kendimize yardım edebilen bir zihin programlama ve aynı zamanda yönetme aracıdır.

Beyin Programa Teknolojisinin amacı zihinsel dönüşümü en hızlı biçimde yaparak bunun karşılığında zihinsel ve fiziksel sorunlarımızı bir anda çözerek fiziksel ve zihinsel olarak rahatlamamızdır.

Bu ileri teknoloji programının arka fon müzik olarak çoğunlukla binoral vuruşlar olduğu müzik türleri kullanılır. Bu sayede dinlerken rahatlayarak bu telkinleri daha hassas olarak almanız sağlanır. İki kulağımızdan da ayrı frekansta sesler gelir. Bu gelen seslerin arasındaki fark 7.5 hız olan alfa frekansına denk olan bir sestir. Burada bahsedilen Alfa frekans beynimizin bilinçaltı(şuuraltı) mesajlar için kullanmaya en uygun frekanstır. İki kulağımızdanda değişik frekansta sesler geldiği için bu sesleri daha iyi duymamız için kesinlikle kulaklık kullanılması gerekmektedir.

Telkin Nedir?

Bu kelime köken olarak arapça kökenlidir. Bir duyguyu yada düşünceyi yükleme, şuur dışında olan bir sürecin, kişinin anlık ruhsal veya fizyolojik alanıyla ilgili oluşan yeni bir fikrin gerçekleştirilmesi ve aşılanması anlamlarına da gelebilmektedir.

Dünyada ve Türkiyede baktığımız zaman hemen hemen bütün insanların % 80’i yaşamlarını bilinçsiz bir şekilde geçirirler.Biliçaltımızın şekillenmesi için bunu etkileyen unsur genellikle geçmişimize kadar gider. Bazı insanın ilk defa gördüğü insanların karşısında iken hiç sebebsiz yere kekelemelerinin nedeni genellikle geçmişte yaşadığı olaylarla ilgili olmasıdır. Kişi bu sorunu çözümlemek ister ama geçmişe inemediği için sorun hep çaresizlikle kalır. Böyle bir durum ile karşılaşıldığı zaman kişinin geçmişine inilerek sorun karşılanmaya çalışılmaktadır. Bazen bu tedavi yararlı olur ama böyle bir tedavi bazen çok uzun zaman ister. Zaman geçirmeden kişinin bu sorunundan kurtulup, davranışlarını normale indirmenin çok kolay ve basit bir yöntemi vardır. Bu yöndem telkin yöntemidir. Bu yöntemle kişiye neden-sonuç ilişkisi ile nerde ne şekilde davranması gerektiği aşılanır. Bireyin davranış durumları yeniden oluşmaya başlar. Fakat bu yöntem daha basit,pratik ve masrafsız olamasının yanında biraz sabır ve irade ister. Nedeni ise sizin üstesinden gelmeniz gerek bilinçaltınız vardır. Bilincininiz üstüne herşeyi yükleyebilirsiniz ve onun temeli hala oradadır ve sizinle savaşacaktır.

Telkin bir nevi düşüncelerimizle oluşan veya sözlü olarak söylenebilen olumlu veya olumsuz olarak oluşan polariteler bütün halidir. Durmadan pozitif düşünerek, pozitif sözler söylemeye çalışsak da bir o kadar da olumsuz düşüncelerimizde olabilmektedir. Bu nedenle Telkin aklımızda iki türlüdür. Bunlardan birinci tür olarak pozitif, ikincisitür olarak ise negatif türdür. Bu bağlamda beynimiz ne yazık ki negatifleri daha hızlı aarak onları işlemektedir. Haliyle pozitif düşünceleri ise biraz naz yaparak işler. Bu durumun asıl nedeni olarak çocukluğumuzda yetişme tarzımız diyebiliriz. Bunuda şu şekilde örnekleyebiliriz, küçükken annemiz, babamız yada büüyüklerimiz bize herzaman orda öcü var, yaramazlık yaparsan seni yakalarlar,alır götürürler diyerek korkutmuşlardır. Tabiki onlarında ailesi onları aynı şekilde büyütmüşdür. Hazreti Mevlanın bu konudaki sözünü söylecek olursak “Artık dün bitmiştir. Bugün yeni şeyler söylemek lazım” diye. İşte Telkinler zihnimizde o kadar çok meşgul olmuşlar ki aynı olaylar karşısında bilinçaltımızda bu olayları durmadan çoğaltmışızdır.

Özetlersek eğer söylediğiniz her söz veya düşüncenizde düşündüğünüz neyse sizde o olursunuz. Zihniniz de pozitif şeyler düşünerek pozitif cümleler kuruyor ve hayata da aynı şekilde olumlu bakarsanız bu sizin pozitif bir insan olduğunuzu gösterir. Bunun tam zıttını yapıyorsanız ne yazık ki sizin negatif bir insan olduğunuzu gösterir. Bu durumda öyleyse pozitif bir insan olup olaylara olumlu bakmak için bulunduğumuz yerdeki büün insanları ve ortamı pozitif bakmaya alıştırmalı ve onlarada bu durumu aşılamalısınız. Mesela hasta değilim diye bir ifade kullanmak kesinlikle negatif bir telkindir. Nedeni zihnimiz, hasta kelimesi anlam itibariyle negatif olduğu için zihnimiz buna tabiki öncelik tanır ve bunu temel alarak işlem yapar. Bunun yerine ben sağlıklıyım ifadesi daha doğru bir ifade olur. Yada ben kormuş değilim, ben korkmam da kesinlikle yanlış bir ifadedir. Zihnimiz buradaki negatif ifadeleri alır ve bizi o duruma sokar. Bu ifadelerin yerine o ifadelerin zıttı olarak ben cesurum kullanılması gerekir. Görüldüğü üzere kendi alanında çok iyi olan bu telkinleri almak ve daha detaylı bilgi için aşağıdaki linkten resmi sitesini inceleyebilirsiniz.

] }
No comment