Anketörlük Yaparak Ek Gelir Sağlamak

Büyük firmaların büyümeleri için önemli olan satış bilgileri ve kullanıcı detayları gibi unsurlar için yaptığı tüm araştırmalar da kullandıkları yöntemler gereği birebir müşteriler veya belirlenen kitle ile yapılacak olan araştırmalar önemli bilgiler içermektedir.

Anketörlük Yaparak Ek Gelir Sağlamak Genel
internetten para kazanma


Büyük firmaların büyümeleri için önemli olan satış bilgileri ve kullanıcı detayları gibi unsurlar için yaptığı tüm araştırmalar da kullandıkları yöntemler gereği birebir müşteriler veya belirlenen kitle ile yapılacak olan araştırmalar önemli bilgiler içermektedir. Bunun için tercih edilen elamanlar yarı zamanlı çalışan kişiler olmaktadır. Bu iş için zaman süresi diğerlerine oranla daha uzun olsa da gelir düzeyleri çok daha yüksek ve kesin olmaktadır. Bu iş için deneyim ve tecrübe gerekmeden yapabileceğiniz karlı bir süreç olarak sizlere boş vaktiniz de para kazandıracaktır. Bunun için internet üzerinden başvuru yaparak şirketlerin bu işi verdikleri araştırma şirketleri ile temasa geçip alan çalışması yaparak yaptığınız anket başına para kazanmanız söz konusu olabilmektedir.

Ek iş fikirleri için daha geniz bir vakit isteyen anketörlük işi günün 4-5 saati için de sizlere 30 ile 80 TL arasın da gelir sağlayabilmektedir. Araştırmanın yapılacağı alan için de sizlere bilgi veren grup başı elamanları bu işte tecrübeli olduğu için sadece yönlendirme yapmaktadır. Belirlenen hedef kitle üzerinden yapacağınız anketler uzun olduğun da karşınız da ki insanın sabrını ve zamanını çalmadan daha akıcı bir şekil de yapıyor olmanız çok önemli bir unsur olarak bilmeniz gereken en önemli olgu olacaktır. Daha iyi ve seri bir anket sorgusu için yoldan geçen insanların için den hedef kitleye uyan kişileri belirledik den sonra kibarca rica ederek birkaç dakikası isteyip anketi tamamlayabilirsiniz. Ve daha sonrasın da bu işi 4-5 saat için de 15-20 kez yaptığınız da çok iyi bir kazanç elde edebilirsiniz.

Ek iş olarak da yapabileceğiniz anketörlük işi için belirleyeceğiniz saatler arasın da hizmet vermek için araştırma yapan şirket ile görüşmeniz ve bu saatleri temel almasını da sağlayabilirsiniz. Yarı zamanlı çalışan kişiler için büyük şehirler de bulunan bu şirketler günümüzde birçok yerde de varlıklarını sürdürmektedir ve tercih edildiğinde yapabilenler için ek gelir sağlamalarına destek olarak bütçelerine katkıda bulunmaktadır. Daha verim olan elemanlar için kısa süreli ve daha etkili bir araştırma işi için görevlendiren bu şirketler sizlere daha kısa sürelerde iyi ücretler elde etmenizi de sağlamaktadır.

] }
No comment