Adsense

Adsense Gelirinizi Artırmak İçin 4 Yol!

Adsense Gelirinizi Artırmak İçin 4 Yol!

Öncelikle şunu söylemek istiyorum webmasterler için en güzel reklamlardan para kazanma yöntemi tartışmasız google adsensedir.Ve bir webmaster için
en güzel şey sitenizin hiti ve bununla beraber reklamalara tıklama olayıdır.

Tabi kazanmak için çalışanlar kadar bu işi gerçekten çözmüş arkadaşlar var bu arkadaşlarımız günde 100$ , 200 $ gibi ücretler kazanan arkadaşlar var.

En son forum.iyiniyet.com adresinde bir arkadaşın gelirine denk geldim. Günlük 247 $’dı. Arkadaşın korkusu google adsense bana bu parayı yedirmez hesabı kapatır diye korkuyordu.:)

İşte bu arkadaşları bütün herkezden ayıran olay farklı ve geniş düşünmelidirler, Sizde sadece bir konuya takılmayı araştırın karıştırın..

Aşağıda sizinle paylaşılan yollar geçmişte adsense gelirlerini arttırdı ve hala’da arttırmaya devam ediyor.İnşallah’da artar ve katlanarak devam eder.

Adsense gelirlerinizi arttıracak 4 harika yol

1-) İlk başta yapmanız gereken mesele reklam formatına karar vermek olsun. En iyisi çoğunlukla kullanılan reklam format- Büyük Dikdörtgen (336X280)’dir.

Aynı formatlarda yapılan incelemelerde tıklama oranlarının ve tıkladıktan sonra gelen siteyi inceleme oranının daha çok olduğu gözlenmiştir.

Neden bir çok reklam formatı varken neden bu format ; Bu format normal web linkleri gibi görülmektedir.Ziyaretciler genelde bu tarz reklamlara tıklamatadırlar.

2-) Adsense reklamlarınız için mutlaka o siteye özgün yeni bir renk paleti oluşturun.Palet mutlaka sitenin arka fonu ile uyumlu olmalıdır.Gözü tırmalamalıdır.

Örnek olarak ; Eğer sitenizin arkaplan rengi beyaz ise Mutlaka reklam paletlerinizin de arkaplanı beyaz olsun.

Eğer renk kodlarını colorpic programı ile bulabilirsiniz.

Asıl mesele burada adsense reklamlarının sitenizin bir parçasıymış gibi görünmesini sağlar. Ve böylelikle reklamlara tıklanma oranlarınız iyice artacaktır.

3-) Sitenizin en altlarında reklam olmamasına dikkat edin. Reklamlarınızı saklamayın. Üst taraflara alın. Görünür yerde dursun reklamlarınız.

Onları ziyaretçilerin kolaylıkla görebileceği yerlere koyun. Adsense gelirlerinin bulundukları yerlere göre nasıl değiştiğini görünce şaşıracaksınız.

4-) İlgili sitelere mutlaka link vermeye devam edin. Burada içeriğinizle ilgili sitelerin bir listesini yapın ve en üste kendi adsense reklamlarınızı yerleştirin.

Adsense reklamarında içerikle ilgili siteler çıktığı için o siteleri arayan bir ziyaretci severek reklamdaki linkede tıklayacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam görmek istemediğinizi anlıyoruz fakat sitemizin tek gelir kaynağı reklamlardır. Size söz vereyoruz rahatsız edici reklam görmeyeceksiniz